Reklamcı Avukat Serdarhan Topo

Reklamcı Avukat Serdarhan Topo

Henüz 1 yıllık avukat olmasına rağmen başka avukatların yanında çalışıp mesleği öğrenmek yerine stajı biter bitmez büro açıp “uzman avukat”, “nitelikli avukatlık hizmetleri” gibi sloganlarla site kurup ben dahil başka avukatlara öykünen ve taklit yapan Serdarhan Topo’nun bir başka marifeti de avukatlara özgü olan reklam yasağı kuralını ihlal etmek, hatta sinsice delmek.

Serdarhan Topo’nun Reklam Yasağı Yönetmeliğini İhlal Etmesi

Topo Hukuk Bürosu olarak daha önce Google’a reklam parası ödeyip sitesini arama sonuçlarında en üstte çıkartan ve bu yolla diğer avukatlar nezdinde haksız rekabet yaparak haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle bu şahıs hakkında İstanbul Barosunca çok sayıda disiplin soruşturması açıldı.

Serdarhan Topo Hakkında Açılan Disiplin Soruşturmaları

Serdarhan Topo şikayet nedeniyle hakkında açılan çok sayıda disiplin dosyası vardır. Hakkında açılan onca disiplin soruşturmasına rağmen reklam yayınına son vermeyen bu sivri zekalı ve cüretkar şahıs bu sefer Google’a gizli reklamlar verip Reklam Yasağı Yönetmeliğini dolaylı yoldan sinsice aşmaya çalışmaya başladı.

Serdarhan Topo artık Google’a kendi sitesi Topo Hukuk Bürosu için değil, whois bilgilerini gizleyerek kurduğu paravan siteler üzerinden reklam vererek Reklam Yasağı Yönetmeliğini dolambaçlı yoldan aşmaya çalıyor.  Daha önce danismanavukat.com isimli site kurup alan adının whois bilgilerini gizleyerek Google’a reklam verdiği için hakkında bir kez daha soruşturma açılan Serdarhan Topo bu sefer o siteyi kapatıp avukatyardimi.com diye bir başka paravan site kurup Google reklamlarını bu siteye yönlendirdi.

avukatyardimi.com

 

 

 

 

Sitenin sahibinin kim olduğunu anlamak için whois sorgusu yaptığımızda whois bilgilerinin kasıtlı olarak gizlendiğini ve Serdarhan Topo isminin yer almadığını görüyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdarhan Topo isimli şahıs ayrıca bilisimavukatinasor, cezaavukatinasor ve bosanmaavukatinasor şeklinde whois bilgileri gizli 3 paravan site daha kurup Topo Hukuk Bürosu reklamlarını gizli ve dolaylı yoldan yapmaya devam etmektedir.

Serdarhan Topo’nun Google Reklamları

 

 

 

Ceza avukatı ve boşanma avukatı gibi kelimelerde Google’ın en üstünde çıkmak için tıklama başına Google’a 3 ila 6 TL ödeyen Serdarhan Topo, böylece diğer avukatlar karşısında haksız rekabet yapmakta ve bu anlamda haksız kazanç elde etmektedir. Serdarhan Topo‘nun aylardır Google’a kesintisiz reklam vererek hem Reklam Yasağı Yönetmeliğini ihlal etmesi hem de haksız rekabet yapması nedeniyle Baro’ya birkaç defa şikayet ettik ayrıca devam eden reklamlarla ilgili bilgilendirmede bulunduk. Ayrıca kendini diğer avukatlardan akıllı zanneden bu sivri zekalı şahsı baroya şikayet etmek isteyen meslektaşlar varsa benden her türlü desteği alabilir, bunun için bana e-mail ile ulaşmanız yeterli.

Reklamını yapması ve kendisine daha çok iş sağlaması için Kadir Durukan isimli seocu şahsa aylık ne kadar ödeme yapıyor bilmiyorum ama Serdarhan Topo’nun tahmininen Google’a ayda 3.000 TL ile 5.000 TL arasında reklam parası ödediğini sanıyorum.

Serdarhan Topo’nun Seocusu Cabir Topo

 

 

 

 

 

 

Ayrıca Serdarhan Topo’nun Seoculuğunu ve reklamcılığını yapan Cabir Topo hakkında Avukatlık Kanunu hükümleri uyarınca “avukata çıkar karşılığı iş getirme suçu” işlediği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yasal işlem yapılacaktır.

Buna ek olarak Serdarhan Topo’nın bir başka seocusu hakkında bu siteye negatif seo saldırısı yaptığı için TCK hükümleri gereği de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca devam eden  ayrı bir ceza soruşturması daha var.

 

 

 

 

 

 

Serdarhan Topo’nun sitemi ve makalelerimi taklit etmesiyle ilgili yazılarımı güya google arama sonuçlarında geriletmeye çalışan Kadir Durukan bu amaçla son 2 ayda Serdarhan Topo hakkında yüzlerce içerik oluşturup Serdarhan Topo‘nun gizli reklamını yaptı. Bunlarla ilgili ekran görüntüleri savcılık dosyasına delil olarak sunuldu.