Hakkımda

İlker Atamer

İlker Atamer, hukuk alanında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde ve AB Hukuku alanındaki yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi’nde almıştır.

İlker Atamer henüz hukuk fakültesinde öğrenciyken 1999 yılında başladığı “gayri resmi avukatlık stajı”nın ardından 2002 yılında mezun olduktan sonra resmi avukatlık stajına başlamış ve ayrıca aynı yıl Dış İşleri Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak SAM’da  staj yapma fırsatı elde etmiş ve yine aynı yıl marka vekilliği sınavını da başarıyla geçmiştir.

Bir süre hukuki müşaviri olarak büyük bir şirkette görev yaptıktan ve askerlik hizmetini de askeri nitelikli bir mahkemede yedek subay olarak tamamlayan İlker Atamer 2005 yılında serbest avukatlığa başlamış ve halen serbest avukat olarak mesleğe devam etmektedir.

Kurucusu olduğu Atamer Hukuk Bürosu’nda serbest avukat olarak görev yapan İlker Atamer’in temel çalışma ve uzmanlık alanları, aile hukuku, bilişim hukuku ve ceza hukukudur. Uzman olduğu hukuk dallarında makale yazmanın yanında, eğitim, panel ve konferans çalışmaları bulunmaktadır.

İş dışındaki zamanında ise, İlker Atamer’in başlıca ilgi alanları basketbol, yüzme, dalış, fitnes, tango, satranç, internet, teknoloji, tarih, dilbilim, yemek kültürü ve seyahatlerdir.

İlker Atamer Şahsi Blog Siteleri

Bu blog sitesinin yanında seyahat tecrübelerini paylaştığı fotoğraf ve gezi blogları da bulunmaktadır. İlker Atamer 2009 yılında başladığı dünya turu kapsamında gezdiği ülke ve şehirlere ilişkin seyahat tecrübelerini aşağıdaki kendisine ait uzakyerler.com sitesinde, hukuki konularda görüşlerini ise hukukdefteri.com isimli blog sitesinde paylaşmaktadır.

İlker Atamer’in Sosyal Medya Profilleri

İlker Atamer ayrıca twitter, facebook ve instagram başta olmak üzere sosyal medya profilleri üzerinden hukuk ve seyahat içerikli paylaşımlar yapmaktadır.