Beni Taklit Eden Serdarhan Topo

Serdarhan Topo’nun Beni Taklit Etmesi

Serdarhan Topo, mesleğe yeni başlamasına ve avukatlık mesleği bakımından acemi sayılmasına ve de henüz 1 yıllık avukat olmasına rağmen beni ve sitemi hiç yüzü kızarmadan sürekli taklit etmekte, taklit eylemleri teşhir edilince utanmak yerine beni daha çok taklit yoluna başvurmaktadır. Geçmişte beni taklit eden başka bazı avukatlar daha olmuştu ancak yalnızca tek uyarı bile onların taklit eylemlerine son vermeye yetmişti. Ancak Serdarhan Topo, uyarılara ek olarak hakkında hem baro hem savcılık nezdinde yasal işlem başlatmamıza rağmen maalesef durmuyor.

serdarhan topo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdarhan Topo Hukuk Bürosu Taklitçilik Yapıyor

Serdarhan Topo’nun içerik sağlayıcısı olduğu ve geçen sene (2016 yılında) yayına başlayan Topo Hukuk Bürosu internet sitesi 2006 yılından beri bir başka deyişle 11 yıldır yayında olan www.atamer.av.tr alan adında yayın yapan sitemizdeki logoyu, şablonu, menü yapısını, makalelerimi hiç utanıp sıkılmadan taklit etmektedir. Nitekim bir başka yazımda sitemi ve içeriğini nasıl taklit ettiğini detaylı şekilde açıklamış hatta Serdar Han Topo’nun 1 yıllık meslekte yeni bir avukat olmasına rağmen “ağır ceza avukatı”, “boşanma avukatı” gibi başlıklarla yazdığı yazılarda hukuk fakültesi öğrencisinin bile yapmayacağı bilgi yanlışları yaptığını ve insanlara hatalı hukuki bilgiler vererek yanlış yönlendirdiğini detaylı şekilde açıklamıştım. Ama Serdarhan Topo, kendisinin hukuk faciası niteliğindeki bilgi yanlışlarını afişe eden yazımı gördükten sonra taklitten vazgeçmek yerine kendisini rezil eden o hataları tek tek düzelttikten sonra beni taklit etmeye devam etti.

Taklitçiliği afişe edilince utanıp hatasını düzelteceğine taklitlerin vitesini yükselten ve Serdarhan Topo ismini taşıyan bu insan, aynı benim yaptığım gibi sitesinin ana sayfasının sağ alt köşesine bir fotoğraf ve küçük bir özgeçmiş eklemiş.

 

 

 

 

Taklitçilikten hiç utanmayan Serdarhan Topo, sitemizde yer alan standart bir CV formatından hayli farklı olan “uzmanlık alanı” başlığı altında küçük paragraflar halinde çalışma alanına dair notlar içeren bu nedenle pek benzeri de olmayan özgeçmiş formatımı bile birebir taklit etmiş. Tabi bu yazıyı gördükten sonra özgeçmişi tümüyle kaldırmış ancak ekran görüntüsü herşeyi gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

İşin komik yanı, henüz 1-2 yıllık avukat olarak Serdarhan Topo’nun CV’ye yazacak mesleki bir özelliği olmadığından CV’si dolu görünsün diye özgeçmişle hiç alakası olmayan “suçta ve ceza kanunilik, şahsilik” gibi alakasız ve garip teorik bilgileri de sözde özgeçmişinin içine katmış. Hatta Serdarhan Topo muhtemelen bana özenerek ofisini de Zeytinburnu’ndan benim ofisimin bulunduğu Şişli’ye taşımış durumda.

Serdarhan Topo Disiplin Suçu İşliyor

Reklam yasağını ihlal eden çok sayıda meslektaşım var ama onlar beni bu taklitçi kadar rahatsız etmiyor doğrusu. Çünkü bu meslekte yeni avukat, Serdarhan Topo, kendisini meslekte geliştirmek, kendi çalışma tarzını yaratmak yerine beni adeta idol gibi görüp sürekli bana özenerek ben ne yaparsam aynısını yapıp taklit etme yoluna gidiyor. Yaşı itibariyle yaşam tecrübesi fazla olmadığından olsa gerek başarılı insanları birebir taklit ederek başarıya ulaşacağını sanma hatasına düşüyor. Başarılı insanlardan elbette ilham alınabilir ama başarılı insanların birebir her adımını kopyalayanlar başarıya ulaşamaz ve adları sadece “taklitçi” olarak kalır.

Serdarhan Topo Şikayet

Serdarhan Topo isimli avukat sıfatlı insanın takip ettiği dosya veya davalardan zarar gören veya meslekte acemilik veya mesleki hatalar nedeniyle zarara uğrayan ve Serdarhan Topo ya da Topo Hukuk Bürosu hakkında şikayet başvurusu yapmak isteyen kişiler varsa kesinlikle hiç çekinmeden yasal süreç başlatsınlar.

Ek Not: Serdarhan Topo, bu yazılarımızdan rahatsız olarak bu yazılarımı kaldırmam konusunda beni tehdit etmiş ve sonuç alamayınca da hakkımda internette karalama kampanyası başlatmıştır. Kardeşi Cabir Topo’dan destek alarak Youtube ve WordPress sitelerine hakkımda isimsiz, belgesiz ve güya başka biriymiş gibi asılsız iftira niteliğinde yazılar ve videolar paylaşmış ve bu nedenle kendisi hakkında bir kez daha yasal işlem başlatılmıştır. Serdarhan Topo şikayet kelimesi ardında gizleyerek yaptığı karalama operasyonu hakkında açıklamamız aşağıdaki siteedir:

https://iatamer.wordpress.com